Skontaktuj się z nami


Skup udziałów w spadku – czy to możliwe?

Spadek oraz udział stanowią pewną wyodrębnioną masę majątkową, która może stanowić przedmiot czynności prawnej. Przedmiotem zbycia jest w tym przypadku spadek, jak i udział w spadku, który przypada spadkobiercy na podstawie ustawy oraz testamentu. Zastanawiasz się co zrobić ze spadkiem lub udziałami, które posiadasz?

Skup udziałów w spadku

Istnieją w Polsce firmy, które zajmują się skupem udziałów spadkowych. Pomagają ludziom, którzy zastanawiają się co zrobić z nabytym spadkiem lub udziałami otrzymanymi po śmierci bliskiej osoby. Ze względu na to, że spadkobierca może dobrowolnie dysponować swoim spadkiem (może np. sprzedać go na rzecz innej osoby) warto rozważyć pewne rozwiązanie, które polega na zbyciu udziału w spadku. Pomaga to uniknąć sytuacji prawnych związanych ze skomplikowaniem sprawy oraz nieporozumieniami rodzinnym. Firma skupuje udział w spadku zarówno przed postępowaniem spadkowym, w trakcie jego trwania, jak i po jego zakończeniu. Profesjonaliści dokonują najczęściej bezpłatnej wyceny spadku na podstawie otrzymanych informacji i przekazują informacje, po których można przejść już do procesu zbyciu udziału.

Co warto wiedzieć o skupie mieszkań w spadku

Warto mieć na uwadze, że każdy spadkobierca może zarówno sprzedać całość spadku (jeżeli jest jedynym spadkobiercą) lub jego część, a jeżeli jest jednym z kilku spadkobierców, równie dobrze może sprzedać swój udział spadkowy. W tym przypadku nie potrzebuje zgody pozostałych spadkobierców. Sprzedawany spadek musi mieć taką samą wartość co w momencie jego przyjęcia. Każda sprzedaż udziałów spadkowych wiążę się z tym, że na spadkobiercy nadal ciąży obowiązek regulowania podatku od spadków i darowizn – jeżeli jego wysokość zostanie wymierzona, będzie musiał go zapłacić, niezależnie od tego czy za spadek otrzymał jakieś wynagrodzenie.

Polecamy również skorzystanie z oferty firm zajmujących się skupem mieszkań Bemowo – pracownicy pomogą w kwestii formalności sprzedaży spadku, jeżeli przedmiotem nabycia będzie nieruchomość lub jej część. Dzięki temu załatwianie uciążliwych formalności stanie się o wiele łatwiejsze.