Skontaktuj się z nami


Porady dla sprzedających mieszkanie – jak to zrobić?

Z pewnością wiele osób zadaje sobie pytanie, w jaki sposób sprzedać mieszkanie? Często wystawiając nieruchomość na sprzedaż, zastanawiamy się, czy będzie ona atrakcyjna dla potencjalnych kupujących. O czym zatem warto pamiętać, sprzedając mieszkanie?

Przekonaj się sam, czytając nasz artykuł.

Jakich mieszkań szukają Polacy?

Odpowiedź na to pytanie z pozoru może wydawać się bardzo łatwa, jednak warto zapoznać się z popularnymi ofertami oraz sprawdzić, które mają największą liczbę zainteresowanych osób. Polacy szukają najczęściej mieszkań z dwoma lub trzema pokojami, gdzie całe mieszkanie posiada metraż około 50 metrów kwadratowych lub powyżej. Najbardziej wpływ na to ma oczywiście cena oraz lokalizacja, gdzie obie te kwestie idą ze sobą w parze.
Wybierając odpowiednie lokum, potencjalni kupcy zwracają uwagę najczęściej na cenę nieruchomości, lokalizację, stan techniczny i wizualny oraz okolicę. Istotnym czynnikiem jest również fakt, czy mieszkanie posiada dodatkową przestrzeń, np. w postaci balkonu, komórki lokatorskiej czy miejsca parkingowego.

Lokalizacja mieszkania

Jedną z ważniejszych kwestii podczas zakupu mieszkania jest właśnie lokalizacja. To ona pełni ważną funkcję dla kupującego. Wiele również zależy od tego, czy kupujący jest singlem, czy ma rodzinę. Wszystko zależy także od umiejscowienia ze względu na dojazd do pracy, szkoły czy innych miejsc w centrum. Najczęściej rodziny z większą liczbą dzieci decydują się na zakup domu na obrzeżach miasta. Z kolei osoby, które mieszkają same lub bez dzieci wolą zakup mieszkania bliżej ścisłego centrum.

Rozkład mieszkania

Kupujący podczas oglądania mieszkania zwraca uwagę na jego sam rozkład. Do niedawna bardzo popularnym rozkładem było wydzielone miejsce z dużym salonem oraz aneksem kuchennym, niewielkimi sypialniami oraz przestronną łazienką. Jednak część osób decyduje się na zakup nieruchomości z osobnymi pomieszczeniami lub wyraźnie oddzielonymi od siebie (np. otwartą przestrzenią na salon). Dlatego w ogłoszeniu należy zamieścić dokładne informacje wraz ze zdjęciami dotyczącymi rozkładu mieszkania.

Jak sprzedać mieszkanie?

Przede wszystkim należy się zastanowić, czy chcemy podjąć się próby przygotowania mieszkania do sprzedania na własną rękę, czy nie będzie dla nas lepszą opcją zdecydować się na skup mieszkań. Skupy mieszkań dążą do maksymalnego uproszczenia wszystkich działań związanych ze sprzedażą nieruchomości. Oferty firm zajmujących się skupem mieszkań cieszą się dużą popularnością ze względu na wygodną i szybką transakcję oraz sposób sprzedaży nieruchomości – zwłaszcza w dużych miastach, gdzie rynek wtórny obfituje w różne ogłoszenia. Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość w Warszawie, skup mieszkań Rembertów umożliwia Ci sprzedaż mieszkania w tej dzielnicy lub na terenie innych dzielnic miasta.