Skontaktuj się z nami


Skup nieruchomości z kredytem

Każdy z nas marzy o własnym domu, czy mieszkaniu. Aby zrealizować to marzenie niezwykle pomocne są kredyty hipoteczne i mieszkaniowe. Niestety nie każdemu udaje się je spłacić w całości. Zbieg niepomyślnych wydarzeń, takich jak pogorszenie stanu zdrowia, utrata pracy, czy nawet śmierć – to wszystko może prowadzić do kłopotów finansowych. W konsekwencji  może rosnąć zadłużenie, groźba wypowiedzenia kredytu przez bank lub nawet utrata nieruchomości. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Warto rozważyć i pamiętać o możliwości skupu nieruchomości z kredytem. To niepowtarzalna szansa na szybkie wyjście z kłopotliwej sytuacji finansowej. Co warto o tym wiedzieć?

Skup mieszkań z kredytem – jak to działa?

Zaciąganie kredytów pod zastaw nieruchomości jest dość często stosowaną praktyką. Dla niektórych osób to jedyna szansa na wybudowanie domu, czy kupno mieszkania. Kredyty i pożyczki pod hipotekę gwarantują naprawdę spore sumy pieniędzy o niskim oprocentowaniu, a zabezpieczeniem takiej pożyczki jest właśnie nieruchomość.

W przypadku, kiedy dłużnik nie będzie spłacać zobowiązania – wierzyciel może stać się nowym właścicielem domu lub mieszkania. Oczywiście nic nie dzieje się z dnia na dzień i wymaga to procesu sądowego, jednak prawo w tym przypadku stoi po stronie wierzyciela. Aby nie dopuścić do utraty majątku z powodu niezapłaconego kredytu, warto skorzystać z pomocy firm, które oferują skup mieszkań Śródmieście – nawet takich obciążonych kredytem. Przeważnie firmy decydują się na odkupienie mieszkania bez względu na stan, wielkość i wartość.

Ile pieniędzy dostanę za sprzedaż nieruchomości z kredytem?

To pytanie nurtuje wielu ludzi, którzy znaleźli się w tego typu sytuacji. Kwota, którą można otrzymać za sprzedawaną nieruchomość jest indywidualna i ustalana na postawie wielu czynników. Przede wszystkim: lokalizacja, stan techniczny nieruchomości, rodzaj, wielkość, technologia wykonania, a co ważniejsze – stopień zadłużenia. Oferta za skup mieszkań z kredytem w Śródmieściu zostaje przedstawiona właścicielowi, z oczywistym potrąceniem długu, który pokryje firma skupująca.