Skontaktuj się z nami


Zadłużone mieszkanie – jak je sprzedać?

Zadłużenie mieszkania może przybierać rozmaite formy. Najbardziej znaną jest obciążenie mieszkania kredytem hipotecznym, który przed sprzedażą musi zostać spłacony lub przeniesiony na nowego nabywcę. Inną formą zadłużenia są nieuregulowane należności do spółdzielni. Obie formy zadłużenia mogą być niezwykle uciążliwe w przypadku sprzedaży nieruchomości, ponieważ kupujący może zażądać chociażby zaświadczenia o niezaleganiu z opłatami. Innym przypadkiem jest sytuacja, kiedy mieszkanie obciążone jest innymi niż hipoteka długami właściciela. W takiej sytuacji jego wierzyciele mogą wszcząć egzekucję w stosunku do nieruchomości, zgłaszając sprawę i wszczynając postępowanie komornicze. Jak sprzedać mieszkanie, kiedy los się od nas odwrócił, a nasze długi rosną?

Sprzedaż zadłużonego mieszkania

Sprzedaż mieszkania obciążonego hipoteką lub inną formą zadłużenia jest jak najbardziej możliwa, jednak trzeba spełnić szereg dodatkowych wymogów. Sprzedaż mieszkania bardzo często pomaga właścicielowi spłacić zadłużenie i eliminuje ryzyko eksmisji, wynikające z braku spłaty długów. Kiedy lokal zostanie spłacony, określona część sumy jest przeznaczona na spłatę zadłużenia do wierzyciela, a reszta kwoty przekazywana jest na rachunek sprzedającego.

Skup mieszkań zadłużonych

Skorzystanie z usługi – skup mieszkań Targówek to bardzo dobre rozwiązanie na upłynnienie gotówki, którą posiadamy w postaci posiadanego mieszkania. Pieniądze te są niekiedy ostatnią deską ratunku przed egzekucją komorniczą. Skup zadłużonych mieszkań to jedno z działań przeciwko windykacji. Agencje nieruchomości zajmujące się skupem mieszkań na Targówku współpracują z fachowcami w zakresie prawa. Odpowiednio przeprowadzona antywindykacja prowadzi do powstrzymania komornika od dalszej egzekucji.

Warto skorzystać z oferty firm zajmujących się skupem mieszkań w dzielnicy Targówek. Niekiedy ta decyzja może pomóc mieszkańcom tej dzielnicy w pozbyciu się długu i powrotu do normalnego życia.