Skontaktuj się z nami


Jak przebiega proces sprzedaży mieszkania przez skup?

Zdajemy sobie sprawę, że proces sprzedaży mieszkania potrafi być wyczerpującym oraz długotrwałym doświadczeniem, które może wiązać się z wieloma telefonami oraz wizytami potencjalnych nabywców. Sprawia to, że sprzedaż nieruchomości znacząco się wydłuża. Dlatego w takich przypadkach często osoby, które chcą szybko sprzedać mieszkanie, decydują się na skorzystanie z usług skupu.

Kiedy należy skorzystać ze skupu mieszkań?

Najczęściej decydujemy się na skup mieszkań, jeśli:

 • potrzebujemy szybko sprzedać mieszkanie,
 • chcemy w ciągu kilku dni otrzymać gotówkę, co często spowodowane jest zakupem
  nowego mieszkania,
 • wyjeżdżamy za granicę na dłuższy okres i nie mamy czasu szukać kupca
  nieruchomości,
 • mieszkanie jest w nieodpowiednim stanie technicznym, wymaga remontu, posiada
  liczne usterki czy nie jest usytuowane w dobrej lokalizacji,
 • nieruchomość jest obciążona hipoteką lub niewłaściwym stanem prawnym.

Jak przebiega sprzedaż w skupie?

Oczywiście sprzedaż nieruchomości w skupie różni się od sprzedaży w sposób tradycyjny. Jednak proces ten zazwyczaj wymaga dużej ilości czasu, co sprawia, że cała transakcja przedłuża się o kilka tygodni, a nawet lata. W skupie mieszkań dąży się do zapewnienia klientom maksymalnej wygody, gwarantując bezpieczeństwo i spokój podczas transakcji.

Sprzedaż w skupie mieszkań rozpoczyna się zazwyczaj od wypełnienia odpowiedniego formularza, gdzie podaje się najważniejsze informacje jak adres, stan techniczny, metraż lub stan prawny. Następnym krokiem (w zależności od skupu) jest dokonanie wstępnej wyceny i jednocześnie przedstawiciele firmy udają się na oględziny w celu dokładnego określenia stanu technicznego oraz prawnego nieruchomości. Po odwiedzinach następuje finalna wycena przez specjalistów z firmy oraz podpisanie umowy pomiędzy stronami. W ciągu kilku dni od podpisania umowy pieniądze ze sprzedaży trafiają na Twoje konto, a cały proces sprzedaży nie trwa dłużej niż siedem dni.

Jak szukać firm, które skupują mieszkania?

Najlepszym sposobem jest zapoznanie się z rynkiem w swojej okolicy lub mieście, czy będziemy mieć możliwość znalezienia odpowiedniej firmy. Możemy również zaczerpnąć informacji w Internecie, gdzie zazwyczaj takie firmy posiadają własną stronę internetową. Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie w Warszawie, wybierz skup mieszkań Ursus, gdzie możesz szybko pozbyć się nieruchomości w swojej okolicy. Obecnie wiele osób w stolicy decyduje się na skorzystanie z usług skupu, co umożliwia im wygodną sprzedaż oraz otrzymanie gotówki od ręki.