Skontaktuj się z nami


Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Osoby, które nie mają odpowiedniego doświadczenia lub nie miały nigdy możliwości sprzedawać nieruchomość, jego przygotowanie do sprzedaży może być swego rodzaju wyzwaniem. Jednak nie można pomijać tej czynności przed wystawieniem ogłoszenia w Internecie czy sprzedaży mieszkania z pomocą biura nieruchomości lub skupu mieszkań. Wykonanie drobnych prac zwiększa szansę na wzrost wartości samego mieszkania. Dowiedz się, w jaki sposób przygotować mieszkanie do sprzedaży.

Co zrobić, aby podnieść wartość sprzedanego mieszkania?

Szykowanie nieruchomości do sprzedania składa się przede wszystkim z kilku punktów. Z pewnością musimy zadbać, aby w miarę naszych możliwości zostały usunięte wszelkie usterki oraz nieprawidłowości techniczne. Jeśli nie masz na tyle funduszy oraz czasu, nie remontuj, a jedynie odśwież mieszkanie, co skutecznie może podnieść jego wartość. Podczas sprzedaży należy również zadbać o własne bezpieczeństwo, a więc usuń wszystkie zbędne detale oraz osobiste rzeczy. Postaw na schludny i neutralny wygląd, aby móc przyciągnąć wyglądem nieruchomości każdego klienta.

Co warto jeszcze zrobić przed sprzedażą mieszkania?

Oprócz aspektów technicznych i wizualnych należy zadbać również o dobre ogłoszenie. Z pewnością dominować powinny wysokiej jakości zdjęcia i opisy oferty. Następnie warto skompletować wszystkie potrzebne dokumenty do sprzedaży oraz wglądu przez potencjalnego kupującego.

Musimy również przed sprzedażą oraz wystawieniem ogłoszenia ustalić cenę nieruchomości, określić stan prawny i techniczny.

Czy opłaca się sprzedać mieszkanie do skupu?

Obecnie sprzedaż nieruchomości do skupu cieszy się dużym zainteresowaniem. Wszystko za sprawą tego, że jest to wygodniejsza transakcja niż sprzedaż tradycyjna, która może trwać kilka tygodni. Zdecydowanie to jedno z lepszych rozwiązań dla osób, które chcą szybko sprzedać mieszkanie lub potrzebują gotówki od ręki. Możemy sprzedać nieruchomość, również z obciążoną hipoteką, zadłużone czy wymagającego sporego remontu. Nie musimy zatem długo czekać na kupca, a decyzja w sprawie możliwości sprzedaży i wyceny podejmowana jest bardzo szybko i zawsze na przejrzystych warunkach. Taki rodzaj sprzedaży nieruchomości jest popularny w Warszawie, gdzie ze skupu mieszkań Wesoła mogą skorzystać mieszkańcy całej stolicy czy dzielnicy Wesoła.