Skontaktuj się z nami


Jak wygląda współpraca ze skupem mieszkań?

Skupy mieszkań mogą pochwalić się dużym zainteresowaniem. Takie firmy z pewnością nie narzekają również na brak zainteresowanych osób, ponieważ duża ilość klientów chce pozbyć się nieruchomości, która na rynku wtórnym nie zawsze jest atrakcyjna. Zastanawiasz się, jak wygląda współpraca z firmą specjalizującą się w skupie mieszkań? Sprawdź wszystkie nasze wskazówki w poniższym wpisie.

Warunki sprzedaży

Pierwszy kontakt ze skupem mieszkań nawiązywany jest zazwyczaj poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej danego skupu lub telefonicznie. W przypadku kontaktu osobistego następuje zazwyczaj spotkanie, na którym ustala się cały przebieg sprzedaży nieruchomości, a klientowi przedstawia się wstępną wycenę. Gdy naszą współpracę ze skupem rozpoczynamy poprzez kontakt za pośrednictwem formularza, to właśnie w nim umieszczamy wszystkie niezbędne informacje na temat metrażu, stanu technicznego i prawnego czy adresu mieszkania. Po wstępnych oględzinach następuje wycena, a obie strony muszą dojść do odpowiedniego porozumienia, aby finalnie podpisać umowę.

Największą zaletą współpracy ze skupem jest fakt, że wszelkie formalności ograniczone zostają do minimum, a większości z nich zajmuje się po prostu skup. Skraca to tym samym całą procedurę sprzedaży nieruchomości. Sprzedający chwalą sobie taką formą sprzedaży ze względu na sprawne postępowanie oraz możliwość otrzymania szybkiego przelewu czy gotówki od ręki. Nie trzeba się wówczas martwic, że nie uda nam się sprzedać nieruchomości ze względu na jej stan czy kiepską okolicę.

Kto najczęściej korzysta ze skupu?

Z ofert skupu mieszkań najczęściej korzystają osoby, które nie chcą tracić czasu na przedłużające się formalności związane ze sprzedażą mieszkania. To także sposób na sprzedaż dla tych, którzy potrzebują gotówki, a ich mieszkanie jest w złym stanie, nie ma dobrej lokalizacji czy posiada wady techniczne. Skupy mieszkań zajmują się skupowaniem nieruchomości bez względu na ich stan. Dlatego klientem skupu może być tak naprawdę każdy, kto chce sprzedać swoją nieruchomość. Z pewnością skorzystają również osoby, które posiadają mieszkanie obciążone hipoteką czy jego stan prawny jest nieuregulowany.

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie na terenie Warszawy, skup mieszkań Włochy może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Szybko i skutecznie sprzedaż nieruchomość w tej dzielnicy.