Skontaktuj się z nami


Skup zadłużonych mieszkań w Warszawie – co warto o tym wiedzieć?

Scenariusz związany z zadłużeniem nieruchomości jest z pewnością znany większości z nas. Sytuacja życiowa wymusza na nas zaleganie z płatnością, stos powiadomień rośnie, wizje naliczania karnych odsetek spędzają nam sen z powiek, a na końcu pojawia się nawet straszenie komornikiem. Kiedy kolejna rata nie zostanie spłacona, sprawa kierowana jest na drogę postępowania komorniczego. Czy z takiej sytuacji jest jakieś wyjście? Jak poradzić sobie z rosnącym zadłużeniem i brakiem gotówki?

Skup nieruchomości zadłużonych

Często nachodzi nas złudne uczucie, iż nasze problemy z płatnością są jedynie przejściowe. Wciąż liczymy na to, że nagle pieniądze „magicznie” wpłyną na nasze konto, a my będziemy w stanie pokryć zadłużenie. Dlatego często zdarza się ignorować kolejne pisma, chcąc ten problem rozłożyć w czasie. W typ wypadki czas gra na naszą niekorzyść, a każdy dzień przybliża nas do dnia, w którym nasza posiadłość zostanie nam odebrana.

Pierwszym problemem są odsetki karne, które z pewnością zostaną naliczone przez wierzyciela za nieterminową spłatę zobowiązań. Są one naliczane za każdy dzień po upływie terminu płatności, a jest to ściśle określone w kodeksie cywilnym. Odwlekanie spłaty należności skutkuje tym, że z każdym dniem nasz dług się powiększa. Warto pamiętać, że wierzycielowi zależy na odzyskaniu pieniędzy, więc zawsze można próbować negocjacji, o ile sprawa nie została skierowana do komornika. Można wtedy wnioskować o anulację odsetek lub zmniejszenie ich.

Postępowanie komornicze

Jeżeli jednak postępowanie komornicze zostało rozpoczęte, niestety – koszty z nim związane przechodzą na nas. Musimy wtedy pokryć koszty egzekucyjne, wynagrodzenie biegłych, koszty postępowania sądowego i wiele innych. Gdy dojdzie do egzekucji, doliczona zostanie opłata stosunkowa, która wynosi 15% naszego zadłużenia. Dla przykładu – jeżeli jesteśmy winni 100 tyś. złotych to nasze zobowiązanie rośnie o 15 tyś. złotych. A to tylko jedna ze składowych kosztów jakie poniesiemy. Pomijając oczywiście fakt, że komornik może przejąć na rzecz długu nasz samochód, środki na koncie, czy wynagrodzenie za pracę.

Warto zatem skorzystać z pomocy firm, oferujących usługi takie jak – skup mieszkań Wola, zwłaszcza, jeżeli nasza nieruchomość jest zadłużona. Twój długo zostanie natychmiast spłacony, a Ty pozbędziesz się stresu związanego z rosnącymi zaległościami.