Skontaktuj się z nami


Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Sprzedaż mieszkania na pierwszy rzut oka może wydawać się prosta. Portale ogłoszeniowe oraz biura nieruchomości obfitują w oferty mieszkań na terenie wybranego miasta, województwa oraz całego kraju. Dają jednak dosyć mylne złudzenie, że można dokonać tego w sposób łatwy oraz wygodny. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób sprzedać mieszkanie, zapoznaj się z naszym poniższym wpisem.

Wycena nieruchomości

Sprzedaż mieszkania należy rozpocząć od jego wyceny, która nie powinna być zbyt wygórowana. Sprawi to, że cały proces sprzedaży będzie ciągnął się praktycznie latami. Nie przeceniajmy zatem własnej nieruchomości. Zorientujmy się, ile kosztuje mieszkanie o podobnym metrażu w naszej okolicy na rynku wtórnym.

Określ grupę docelową

Przed zamieszczeniem ogłoszenia na wybranych portalach, dobrze jest określić grupę docelową, czyli osoby, które mogłyby być najbardziej zainteresowane naszą nieruchomością.

Czy mieszkania w naszej okolicy szukają bardziej osoby młode, czy starsze, a może osiedle, na którym zamieszkujemy składa się w większości z rodzin z dziećmi? Od tego w głównej mierze będzie zależeć, jakie sformułujemy ogłoszenie oraz gdzie je umieścimy..

Dobre ogłoszenie to podstawa

Gdy decydujemy się na sprzedaż nieruchomości na własną rękę, należy umieścić ogłoszenie w większej ilości miejsc. W końcu zależy nam, aby trafić ze swoją ofertę do wszystkich, nawet osób starszych. Dlatego nie zamieszczajmy ogłoszenia jedynie w Internecie, ale również w tradycyjny sposób, np. poprzez biura nieruchomości. Na pewno warto zawrzeć wszystkie aspekty, w tym również wady i zalety naszego mieszkania. Podkreślmy cechy, które będą
najważniejsze dla nabywcy zależnie od grupy docelowej.

Takie samo ogłoszenie dobrze jest zamieścić na kilku portalach lub w agencjach
nieruchomości, niekiedy je lekko modyfikując. Warto zadbać o jakość zdjęć, aby to one mogły przykuć największą uwagę odbiorcy.

Potrzebne dokumenty

Do sprzedaży mieszkania będziemy potrzebować kilka dokumentów. Należą do nich odpis z księgi wieczystej, który jest dowodem prawnym do lokalu. Drugi z nich to potwierdzenie nabycia nieruchomości, czyli umowa sprzedaży czy poświadczenie dziedziczenia. Niekiedy będziemy potrzebować również poświadczenia od spółdzielni. Do spisania umowy konieczne będą również dokumenty potwierdzające naszą tożsamość.

Biuro nieruchomości czy skup mieszkań? Co się bardziej opłaca?

Podczas sprzedaży mieszkania możemy skorzystać z biura nieruchomości, które pomagają nam sprzedać mieszkanie. Jednak nie zawsze jest to najlepszym rozwiązaniem ze względu na to, że biura naliczają sporą prowizję i sprawdzają się zazwyczaj w większych miastach.

Popularną formą sprzedaży jest skup mieszkań. Masz możliwość szybko i wygodnie sprzedać nieruchomość niezależnie od jej stanu. To zdecydowanie najlepsza z opcji, szczególnie dla osób, które chcą pozbyć się swojego mieszkania szybko lub potrzebują gotówki od ręki. Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość na terenie Warszawy, wybierz skup mieszkań Żoliborz, gdzie łatwo sprzedasz swoje mieszkanie właśnie w tej dzielnicy.